Skip to content Skip to footer

Hakkımızda

Küresel ve yerel
bir arada!

“Be global, act local” anlayışını benimseyen Sarpedon Global Trade, uluslararası ticaret üzerine uzmanlaşmış ekibiyle farklı branşlarda, farklı emtiaların online-offline ticaretini yapmaktadır.

Sarpedon Global Trade, Türkiye, Belarus, Bulgaristan, Ukrayna, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri şirketleri aracılığıyla farklı branşlarda, farklı emtiaların ticaretini yapmakta; ağaç ve orman ürünlerini AB, Orta Doğu, Uzak Doğu, Amerika ve İngiltere’deki büyük firmalara tedarik etmekte; Belarus ve Ukrayna özelinde ağaç işleme makinelerinin distribütörlüğünü üstlenmekte; Wooden Republic markasıyla ahşap ürünleri üretimi ve satışı gerçekleştirmekte; yerel ve global ölçekte e-ticaret alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca dünyanın en büyük plastik oyuncak üreticisi olan Polesie markasıyla yaptığı distribütörlük anlaşması ile Türkiye ve dünyada hem online hem offline kanallarda oyuncak satışı gerçekleştirmektedir.

Misyonu, müşterilerine farklı branşlarda, farklı emtiaları istikrarlı ve kesintisiz tedariğini sağlarken; uygun ürün kalitesi ve düzenli teslimatlar için devlet ve özel ürün tedarikçileriyle yakın iş birliği yapmaktır.

Uygun ürün kalitesi ve düzenli teslimatlar için devlet ve özel ürün tedarikçileriyle yakın iş birliği yapan Sarpedon Global, Belarus Evrensel Ticaret Borsası’nın Türkiye’deki tek yetkili broker’ıdır ve ülkeler arasındaki alım-satım hizmetlerinde farklı ürün gruplarını, farklı ülkelerden tedarik ederek şirketler için kesintisiz tedarik zinciri kurgusu oluşturmaktadır.

Soycan Şirketler Grubu’nun lojistik ve uluslararası ticaretteki kabiliyetlerini bir araya getirmesi, pandemiyle ivme kazanan ve büyük bir potansiyel gördüğü e-ticaret alanına yatırım yapması sonucunda Sarpedon Global Trade’in markalarından biri olan Sarpedon Kids doğmuş ve www.sarpedonkids.com 2021 Şubat ayında e-ticaret platformu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Sarpedon Global yakın zamanda Amerika ve İngiltere şirketleri üzerinden Sarpedon Kids markalasıyla çeşitli ürün gruplarında ticari faaliyetlerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Amazon Türkiye ile kurduğu yakın ilişkiler ve Amazon’a sunduğu nitelikli hizmet neticesinde “Vendor Satıcı” olarak belirlenen Sarpedon Global Trade, pek çok önemli Türk markasının resmi Amazon temsilciliği ile markalara ait oyuncak, kitap ve diğer ürünlerin Amazon’a toptan satışını (B2B) gerçekleştirmekte; bunun yanı sıra Amazon, Hepsiburada, Trendyol, Çiçek Sepeti gibi pazaryerlerinde de seçkin markaların ürünlerini son tüketiciyle buluşturmaktadır. Sarpedon, gerçekleştirdiği yatırımlar ile Amazon US ve Amazon UK üzerinden de B2B ve B2C satış faaliyetlerine başlamıştır.

Değerlerimiz

Yetkinlik

Güvenilirlik

Çok Yönlülük

Girişimcilik

Evrensellik

Markalarımız

Markalarımız